TARTUMAATERVIS = TERVISE JA  TURVALISUSE = HEAOLU ARENDAMINE TARTUMAAL

Eesti English Русский
Menüü
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
Otsi

Uudised

06/06/2017 11:14  Üleriigiline ohutuslaager “Kaitse end ja aita teist”
7.-8. juunil tulevad Jõgevamaale kokku koolinoored, et osaleda esimeses üle-Eestilises ohutusalases laagris „Kaitse end ja aita teist” (KEAT). Laager toimub Udu turismitalus Kuremaa järve ääres. 
 
KEAT metoodika – erinevate struktuuride koostööprojekt, kus kõigepealt koolitatakse välja turvalisuse valdkonnas kõik õpilased ja seejärel toimub ohutuslaager iga kooli parimale võistkonnale, loodi Jõgevamaal peale Estonia praamlaeva katastroofi (1994). Esimesed koolitused ja laager toimusid  Jõgevamaal 1995. aastal. Koos Margo Klaosega, kes Jõgevamaalt asus tööle Järvamaa päästepealikuks, liikus KEAT metoodika ka sinna - esimene projekt algas Järvamaal 2002. aastal. Seejärel, aastal 2003, laienes idee Viljandimaale, 2007 Pärnumaale, 2008 Raplamaale.. 2009. aastal tehti   koostööpartnerite vahel esimesed lepingud, aastast 2011 on KEAT metoodika ühtse struktuuri alusel toimimas üle Eesti pääste valdkonna juhtimisel. 
Esmakordselt toimub aga  üle-Eestiline ohutuslaager, milles osalevad 10 võistkonda  Jõgeva-, Tartu-, Pärnu-, Viljandi-, Saare-, Hiiu-, Lääne-, Põlva- ja Raplamaalt.  Laagrit korraldab Eesti  Tervisedenduse Ühing. 
 
 KEAT on mõeldud Eestimaa koolide 6. klasside õpilastele. Laagris  pannakse maakondade esindusvõistkonnad proovile vee-, tule- ja liiklusohutuse, esmaabi, orienteerumise, tsiviilkaitse, politsei ning tervise valdkondades -  ikka selleks, et  noored oleksid julgemad ja teadlikumad käitumaks vastavalt ohuolukorrale.
 
KEAT laagri esimene päev algab rivistuse ja lipu heiskamisega. Pärast seda toimuvad omavahelised jõukatsumised erinevate ohuolukordade lahendamisel. Esimese päeva õhtu lõpeb põnevate tegevuste ja üllatuskülalisega. Teisel päeval toimuvad töötoad veeohutusest, püssi- ja vibu laskmisest ning loomulikult ei puudu ka - nagu Palamuse vallale omane -  Tootsi tuba. Põnevaks tegevuseks on veeolümpia ja  liiklusohutusalane teater AHHAA keskuselt.  Laagri lõpetamisel tunnustatakse valdkondade parimaid ning võistluse üldvõitjaid. Tegelikult tunnustatakse kõiki osavõtjaid, sest kõik, kes KEAT projektis osalevad, on võitjad.  Suure tunnustuse pälvib aga  ka Jõgevamaa ning kõik meeskonnaliikmed, kellest nii mõnedki on tegutsenud KEAT projektis juba 24 aastat! Nende pikkade aastate jooksul on Eestimaal koolitatud turvalisuse valdkonnas välja kümneid (kui mitte sadu) tuhandeid lapsi. 
 
Ettevõtmist toetavad Hasartmängmaksu Nõukogu, Eesti Haigekassa,  Kalevipoja Koda, Jääajakeskus ning AHHAA keskus, kes panevad välja 3 peaauhinda võitjaklassidele.
 
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tartumaa Tervisetuba • Tartumaa Omavalitsuste Liit • Pepleri 6 • 51003 Tartu • E-R 8-16  • lea.saul@tartumaa.ee

Self guided audio tour app image